Godziny otwarcia: 8:00 - 16:00
882 468 260

Warto jeszcze zadbać o rzepak ozimy

Dodano: 17.10.2017

 Za nami okres dawno niespotykanej jesienią deszczowej pogody. Mimo trudnych warunków podczas siewów oraz wczesnych faz wegetacji plantacje rzepaku zaczęły wyglądać obiecująco.

 
Wiele osób zastanawia się w tej chwili czy jeszcze inwestować w tą uprawę czy też pozostawić wszystko losowi i czekać do wiosny……
Niestety okres bardzo wilgotnej i chłodnej aury sprzyja porażeniu plantacji przez suchą zgniliznę kapustnych.
 
Nie wiemy też jak długo jesienią będzie trwała jeszcze wegetacja. Pamiętajmy o tym, iż infekcje jesienne tej choroby są bardzo trudne do zaleczenia wiosną.
Jednocześnie na roślinach można zaobserwować dość słaby rozwój systemu korzeniowego i szyjki korzeniowej, które są bardzo ważne w kontekście nadchodzącej zimy a co za tym idzie przetrwania okresu niskich temperatur.

Mając na uwadze powyższe aspekty warto jeszcze wykorzystać zbliżający się okres ładnej pogody i wykonać zabiegi regulacyjno – fungicydowe na plantacjach rzepaku ozimego.

 

Do tego celu niezłym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie Tebukonazolu  (np. Kosa 250 EW) w dawce 25 gram s.a. na 1 liść właściwy. Do tego zabiegu Firma Agro – Sieć rekomenduje dodatek preparatu Aqua Fol 7C, który bardzo dobrze wspomaga działanie Tebukonazolu w niższych temperaturach oraz doskonale wpływa na wytworzenie przez rośliny silnego systemu korzeniowego.

 

Przy okazji wykonywania tego zabiegu warto też pomyśleć o zaopatrzeniu roślin rzepaku w takie pierwiastki jak: Bor, Magnez, Siarkę i Mangan, które maja bardzo korzystny wpływ na fizjologię roślin oraz bardzo wspomagają nasze uprawy w trudnych momentach dużych spadków temperatur zimą.

 

Do tego celu polecamy kombinację: Agrochelat R+B 1,5 kg/ha + Garnufol Mag 1,5 kg/ha + As Bor 1 – 1,5 l/ha

Jak zwykle po bliższe szczegóły zapraszamy do naszych doradców.

Zapoznaj się z pozostałymi aktualnościami »

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny polskieskladyrolne.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie strony.

Akceptuję Regulamin